פורסם ב עזרים לכותבים

אודות

%d7%94%d7%95%d7%a8%d7%93-1
יום אחד ישב  לו סופר הילדים הידוע אריך קסטנר, והחליט לכתוב ספר חדש: משהו הרפתקני על תנינים בארצות רחוקות. שינס מותניו והחל לכתוב את הפרקים הראשונים, כשלפתע, נשתכח ממנו כמה רגליים יש לו לתנין. חשב וחשב אבל לא הצליח בשום פנים ואופן לזכור!"אם כך" החליט, "אכתוב משהו אחר. משהו יותר קרוב אלי, משהו מהחיים". אבל הסיפור סירב להתפתות ולהתקרב. קסטנר, בעל גישה מצוינת וכשרון להרגעת סיפורים, נשכב על הרצפה ועשה עצמו בלתי מעוניין בעליל בסיפור. כשראה הסיפור הפחדן שלא מתייחסים אליו, התקרב לו ואז ניגש לסופר ודגדג אותו קלות.  

שלוש מסקנות ניתן להסיק מעדות האישית הזו של סופר הילדים המפורסם:

  1. השראה לא צומחת על עצים
  2. זה קורה לכולם. גם ליוצרים גדולים וידועים
  3. לעיתים כדאי מאוד להתחיל בכתיבה על נושאים מוכרים. לא צריך ללכת לשדוד בנק כדי לקבל השראה.
 
 באתר זה תוכלו למצוא חומרים שונים שנועדו על מנת לעזור לכם לצאת מהתקיעות. הרעיון של האתר הוא לאפשר ליוצרים שונים להיעזר זה בזה בניסיון לצאת מהסבך.   כמו כן מומלץ לעיין בהסברים כיצד ניתן ליצור דמות אמינה ועגולה ב"מבנה השלד של דמות תלת ממדית", כיצד להתחיל לבנות את הסיפור בראש באמצעות "שאלות המם" ואיך לבנות קו לינארי ב"מבנה עלילה". 
מאחלים לכם הנאה מהאתר, והרבה השראה
images-1

מאת:

טיפול וליווי רגשי במשברי גירושין, פרידה, מעברי חיים, הורות יחידנית, משפחות חד הוריות ומעברי ומשברי חיים. ליווי רגשי פרטני, קבוצות תמיכה והנחיית סדנאות בקלפים השלכתיים וכתיבה אינטואיטיבית

השאר תגובה