שמי שיר בהכשרתי מנחה ומטפלת בכלים השלכתיים מטפוריים: : קלפים טיפוליים, דמיון מודרך, ותרפיה בכתיבה.  ועורכת תוכן וכותבת בעצמי.
בדצמבר 2008 לאחר גירושי, חיפשתי משפחות בסטטוס שלי שעברו את משבר הגירושין (הפייסבוק אז היה בחיתוליו), אם אין אז מקימים. הקמתי את הלב (הורים לבד – ביחד), הרשת החברתית להורים שעברו משברי גירושין, משפחות חד הוריות, והורים במשפחה עצמאית. הרשת מונה כיום כ 15,000 חברים ומתמחה באירגון אירועים וטיולים להורים גרושים ומאפשרת תמיכה קהילתית.
במשך שנים ליוויתי אנשים רבים ברשת שחוו משברים נפשיים בעקבות גירושין מחיים של בדידות, קשיים כלכלים לצמיחה, פריחה חברתית ואף זוגיות ואהבה חדשה.
מזה כארבע שנים אני מנחה סדנאות כתיבה טיפולית אינטואיטיבית ויצירתית, סדנאות קלפים מטפוריים, סדנאות פרטניות ופרטני
אני מאוד מאמינה בכך שמעבר לשיח – ישנם כלים נוספים שיכולים לאפשר לאדם להבין את המתרחש בנפשו באמצעים שונים – להציץ מעבר לתודעה ולהבין באופן אסוציאטיבי את מה שמקנן בלא מודע, גם כתיבה אסוציאטיבית ואינטואיטיבית מאפשרת הבנה של קולות שונים שבוקעים מתוכנו אבל חומקים מאיתנו לרוב כמו השפן של אליס או חתול הצ'שייר, לא  תמיד אנו יודעים שהם שם.

מינדפולנס הוא כלי נוסף המלמד אותנו כיצד להתבונן במה שקורה לנו כאן ועכשיו ללא שיפוטיות ולקבל את כל החלקים בתוכנו ולטעת חמלה

משך השנים הנחתי סדנאות כתיבה טיפולית ויצירתית במתמודדים עם פגיעות נפשיות, דיכאון, משברי חיים, מעברי חיים, הורים במשברי גירושין, טיפול דיאדי באימהות ובנות ועוד. כיום אני מנחה סדנאות כתיבה וסדנאות קלפים טיפולים מלווה ומטפלת פרטנית באנשים שמתמודדים עם שינויי חיים ומשברים בחייהם. אנשים המגיעים אלי לפעמים חשים כי כל  עולמם נחרב, הקירות נופלים עליהם, מגלים כי החיים יכולים להפוך אף טובים יותר מאלו שהיו לנו פעם. והסיפור שלהם, סיפור על אהבה, שמחה, צמיחה, משמעות וגילוי עצמי, לא רק שלא נגמר, הוא בעצם למרבה הפלא, דווקא רק מתחיל עכשיו.
"גם המסע הכי ארוך בעולם, אמר פעם המנהיג הסיני דאו צ'ה "מתחיל בצעד אחד קטן".
אשמח להיות זו שתזכה ללוות אותך בצעד הקטן הזה בדרך שתבחרי בה לסיפור החיים החדש שלך. .
באהבה גדולה
שיר

שיר

%d בלוגרים אהבו את זה: