הסיפור שלי

לפני עשר   שנים חוויתי משבר קשה. כמעט שום דבר שעשיתי לא עזר. לא הליכות בחוץ, לא מדיטציה ולא מחשבות חיוביות.
חברים שהכירו אותי, הביאו ערימות של מחברות ועטים וביקשו שאכתוב. 
 
היה מאוד קשה אפילו לכתוב בזמנים ההם, אבל הכרחתי את עצמי לכתוב כל יום לפחות שורה אחת. לאט לאט, התחילה הכתיבה לזרום והרגשתי כיצד בזכותה אני מרפאת את נפשי.
 
הכתיבה מרפאת,מחקרים רבים הוכיחו כי  אנשים שכתבו כל יום אבל בעיקר כאלו  שעשו זאת מול אדם אחר, הצליחו לשנות דפוסים שהקשו מאוד על חייהם  ולרפא בעיות כמו חרדה  חברתית, דיכאון, משברים וקשיים בזוגיות. 
 
אז הלכתי ללמוד. למדתי בעבר כתיבה ותסריטאות בקאמרה אובסוקרה, הפעם קינן בי צורך ללכת לכיוון הטיפולי: למדתי  כתיבה טיפולית וכלים השלכתיים, וויס דיאלוג (דיאלוג מודע) וטיפול בכלים מטפוריים. כיום אני כותבת ועורכת תוכן בנושא בריאות הנפש, מנחה ומטפלת מוסמכת בכתכיבה ובכלים השלכתיים, עוזרת הוראה במכללת כרכור ועובדת בחברת פרוייקטים שיקומייים.
 
 
 ועוד כמה מילים עלי
שמי שיר. בהכשרתי כאמור מטפלת ומנחה בכתיבה טיפולית כלים השלכתיים מטפוריים ועורכת תוכן בתחום בריאות השנים. במשך השנים ליוותי אנשים רבים פרטנית ובסדנאות באמצעות כתיבה טיפולית, קלפים מטפורים, דיאלוג מודע וכלים השלכתיים ממשברים קשים לצמיחה והשגת החיים והמטרות שהציבו לעצמם.
 
הנחתי סדנאות רבות, בינהם סדנאות כתיבה טיפולית באנוש למתמודדים, סדנאות למתמודיים בקהילה תומכת ק.ט.ב, סדנאות דרך עמיתים והמתנס, סדנאות דיאדיות לבנות ואמהות וסדנאות  קלפים טיפוליים. אני מלווה פרטנית ותרפיסטית בכלים השלכתיים וכתיבה וליווית אנשים רבים שהתמודדו עם משברים, שינויי חיים, חרדות, חוסר ודאות. 

 

האנשים המגיעים אלי לפעמים חשים כי כל  עולמם נחרב, הקירות נופלים עליהם, קשה להם להאמין שדווקא מתוך הכאוס הזה אפשר לצמוח למקומות מדהימים. אבל מנסון חיי, אני יכולה להגיד ולספר לך שרק מתוך החשיכה ניתן להגיע למפסק האור הגדול ושלפעמים חייבים לעבור במנהרות חשוכות רק בשביל לגלות שהאור קיים שם והיה קיים כל הזמן, רק היה לנו קשה לראות אותו. תפקידי לתפיסתי, הוא פשוט להצביע לך על שלט היציאה, ללוות אותך בדרך שלך ולהחזיק את התקווה עבורך עד שתוכלי להחזירה ממני ולןהחזיקה בעצמך.

 

הסיפור שלך, סיפור על אהבה, שמחה, צמיחה, משמעות וגילוי עצמי, לא רק שלא נגמר, הוא בעצם למרבה הפלא, דווקא רק מתחיל עכשיו."גם המסע הכי ארוך בעולם, אמר פעם המנהיג הסיני דאו צ'ה "מתחיל בצעד אחד קטן".

 אשמח להיות זו שתזכה ללוות אותך בצעד הקטן הזה בדרך שתבחרי בה לסיפור החיים החדש שלך. 
.
באהבה גדולה לך, למילים ולכתיבה. 
 
 
 
%d בלוגרים אהבו את זה: