סדנאות כתיבה/קלפים השלכתיים

סדנת כתיבה אינטואיטיבית בזום/פרונטלית

סנדאות כתיבה/קלפים מטפוריים

סדנאות כתיבה או קלפים מטפוריים באווירה אינטימית (עד 6-7 משתתפים מקסימום), בין 10 – 14 מפגשים מונחים. כולנו זקוקים לנראות, לשיקוף ותחושה שמקשיבים לנו.
כשאנחנו כותבים את הכאב או הרגש שלנו, יש לנו בקבוצה מיכל אמפטי, אנחנו כבר לא מחזיקים לבד את הרגש, הקבוצה כולה עוזרת לנו להחזיק אותו וזו רמה נוספת של תרפיה.
כי זה נוטע באנשים שאוהבים כתיבה וקריאה תחושת שייכות לקבוצה שגם היא אוהבת ומתחברת לכתיבה.

נצא לכתיבה אינטואיטיבית דרך משפטים, שירים, פתקים, קלפים, מילים מהדהדות והנחיות שונות,   באסוציאציותס העולות בכתיבה מאפשרות לנו נלמעשה להחזיק את הסיפורים שלנו ושל משתתפים אחרים.  נכיר את שיטת וויס דיאלוג,  נכתוב נצייר  ונציג את הדמויות  שבתוכנו.  נשלב בסדנא גם אלמנטים מתוך שילוב אמנויות ובעיקר מתוך הפלייבק תרפיה, בשיטה מיוחדת זו הכותבים יוצרים אימפרובזיציה בעקבות סיפור של אחד הכותבים בקבוצה וכך מחזקים ומחזיקים את הסיפור. שיטת תרפיה זו מאפשרת לאדם להתבונן מהצד בגיבורי סיפורו, להרגיש שהקבוצה מחזיקה אותו ואת הסיפור ולהתבונן גם בעצמו כגיבור הסיפור.

קראו עוד על כתיבה אינטואיטיבית טיפולית


סדנת קלפים מטפוריים - פרונטלית בלבד

משפטה של פרידה פרום רייכמן "האדם זקוק לחוויה ולא להסבר" עומד במרכז שיטת טיפול זו שהיא שיטה חווייתית שאינה מנסה להסביר למטופל את עצמו שינוי דפוסים אלו דרך הפרשנות של האדם עצמו באמצעות החוויה המודעת והלא מודעת של הכלי הטיפולי ההשלכתי שבקלפים.
 

היכולת דרך הקלפים לייצר שיח שאינו ברובד של שיחה טיפולית, אלא מעבר לכך, מביא את האדם למקום שבו האסוציאציות שבקלף מדגדגות חלקים שאינם מודעים בתוכו ובשיח רגיל, ייתכן ולא יעלו כלל,

תמיד ידעתי כי אצא לדרך אך אתמול לא ידעתי כי יהא זה היום

טיפול פרטני באמצעות כתיבה טיפולית וכלים השלכתיים מטפוריים

אם את חווה דיכאון, קושי רגשי, משבר או נמצאת בפרשת דרכים, מזמינה אותך באהבה להתנסות ומפגש ראשוני על כוס קפה ומחברת כתיבה.יחד  נוכל לשבת ולהבין מהם הדפוסים ואמונת הגרעין שמייצרת אצלך את אותו הסיפור, ונתחיל במסע שבו תכתבי עבורךך סיפור חדש ומרפא.