הסיפור שלי

שמי שיר תרפיסטית בכלים מטפוריים: קלפים טיפוליים, דמיון מודרך, וכתיבה אינטואיטיבית טיפולית ועורכת תוכן בתחום בריאות הנפש.
בדצמבר 2008 לאחר גירושי, חיפשתי משפחות בסטטוס שלי שעברו את משבר הגירושין (הפייסבוק אז היה בחיתוליו), אם אין אז מקימים. הקמתי את הלב (הורים לבד – ביחד), הרשת החברתית להורים שעברו משברי גירושין, משפחות חד הוריות, והורים במשפחה עצמאית. הרשת מונה כיום כ 15,000 חברים ומתמחה באירגון אירועים וטיולים להורים גרושים ומאפשרת תמיכה קהילתית.
במשך שנים ליוויתי אנשים רבים ברשת שחוו משברים נפשיים בעקבות גירושין מחיים של בדידות, קשיים כלכלים לצמיחה, פריחה חברתית ואף זוגיות ואהבה חדשה.
זו גם הסיבה שבחרתי להתמחות בתמיכה בנשים המתמודדות עם משברי גירושין, פרידות, מעברי חיים והתמודדות עם קשי המשפחה החד הורית.
מזה כארבע שנים אני מנחה סדנאות כתיבה טיפולית אינטואיטיבית ויצירתית, סדנאות קלפים מטפוריים, סדנאות פרטניות ופרטני
אני מאוד מאמינה בכך שמעבר לשיח – ישנם כלים נוספים עוקפי מיינד, שיכולים לאפשר לאדם להבין את המתרחש בנפשו באמצעים שונים – קלפים טיפוליים מאפשרים גם לאנשים שאינם ורבאליים ואבל במיוחד אלו שכן, להציץ מעבר לתודעה ולהבין באופן אסוציאטיבי את מה שמקנן בלא מודע, גם כתיבה אסוציאטיבית ואינטואיטיבית מאפשרת הבנה של קולות שונים שבוקעים מתוכנו אבל חומקים מאיתנו לרוב כמו השפן של עליסה ולא תמיד אנו יודעים שהם שם.
מיינדפולנס הוא כלי נוסף המלמד אותנו כיצד להתבונן במה שקורה לנו כאן ועכשיו ללא שיפוטיות ולקבל את כל החלקים בתוכנו ולטעת חמלה
משך השנים הנחתי סדנאות כתיבה טיפולית ויצירתית במתמודדים עם פגיעות נפשיות, דיכאון, משברי חיים, מעברי חיים, הורים במשברי גירושין, טיפול דיאדי באימהות ובנות ועוד. כיום אני מנחה סדנאות כתיבה וסדנאות קלפים טיפולים מלווה ומטפלת פרטנית באנשים שמתמודדים עם שינויי חיים ומשברים בחייהם. אנשים לאחר אובדן או פרידות וגירושין מרגישים לעיתים קרובות כי עולמם נחרב, הקירות נופלים עליהם, לרוב לאחר תקופת אבל (הכרחית בעיני) מגלים כי החיים יכולים להפוך אף טובים יותר מאלו שהיו לנו פעם. והסיפור שלהם, סיפור על אהבה, שמחה, צמיחה, משמעו וגילוי עצמי, לא רק שלא נגמר, הוא בעצם למרבה הפלא, רק מתחיל עכשיו.
"גם המסע הכי ארוך בעולם, אמר פעם המנהיג הסיני דאו צ'ה "מתחיל בצעד אחד קטן".
אשמח להיות זו שתזכה ללוות אתכם בצעד הקטן הזה בדרך שתבחרו בה לסיפור החיים החדש שלכם. .
באהבה גדולה
שיר