שרון נבות ניר – מנחת NLP וכתיבה, מיזם "סיפור חדש"

שיר,

הסדנה איתך הייתה חוויה מהנה ומעוררת מחשבה, השראה ובעיקר חיבור פנימה ויכולת לראות דברים דרך נקודות מבט חדשות ומפתיעות.

הסדנה הזו מיוחדת קודם כל בזכותך. כל כך ניכר שאת חיה ונושמת את הכתיבה. הכבוד שאת נותנת למילים ולכתיבה עצמה, הכבוד הסבלנות והאמפטיה שאת מגלה כלפי המשתתפים בסדנה. קולך העדין והרך, ההקשבה לכל אחד ואחת. כל אחד שהקריא הרגיש שזה הזמן שלו, בנחת ובתשומת לב. האקלים הזה שאת יוצרת ותרכילי הכתיבה המקוריים איפשרו לי להיפתח ופשוט לכתוב מתוך מקוום עמוק וכן בתוכי ועד כמה שאני מורגלת בכתיבה מהסוג הזה הצלחתי להפתיע את עצמי 🙂

אז תודה על החוויה , ממליצה לכל אחד ואחת לתת לעצמם את המתנה הזו.

נעמי

לשיר, אני אוהבת בך הכל. את האהבה שלך, את התמיכה. אני כל כך שמחה שאני בחוג הזה, כל שבוע שאני באה, אני פשוט מאושרת. נתת לי מתנה גדולה שזה את הקבוצה הזו. מקווה שאראה אותך שוב. אוהבת המון.

הילה

לשיר,

תודה רבה לך על ההנחייה היפה.

על התרגילים שחיברו אותי לעולם הפנימי שלי והוציאו ממני תובנות רבות. על החום והאהבה והחיבור הרגשי לתלמידות שלך.

על מגוון הנושאים בהם עסקנו מדי שבוע – ילדות, משברים, דימוי גוף ועוד.

על מגוון הכלים שהבאת – תיאטרון, שירה, כתיבה, קלפים, יצירה.

מה שאהבתי בתרגילי היצירה היה שהם נותנים מבט על על החיים, ולאחר מכן ניתן לבחור במה להתמקד. אני בכל אחת מהפעמים התמקדתי בתחום אחד בתוך היצירה שנוצרה ובהחלט מקווה להתמקד בתחומים אחרים: בלב שמראה מהם הדברים שחשובים לי, בספר שמראה מה הדברים העיקריים מהם נפשי מורכבת ואיזה טראומות עברתי ובאבני הדרך שמראים דברים חשובים שעברתי בחיים.

סיפור שמחבר אותי אלייך:

כוכב הים

איש אחד הלך על חוף הים. בעוד הוא הולך הוא רואה ילדה קטנה מרימה כוכבי ים שנתקעו על החוף וזורקת אותם חזרה למים… הוא ניגש אליה ושאל:"מה את עושה"?

הילדה הקטנה ענתה:"כלום אתה לא רואה? אני מרימה כוכבי ים שנתקעו על החוף וזורקת אותם חזרה לים". האיש גיחך ואמר:"ילדה קטנה, את לא יכולה להציל את העולם… את ילדה קטנה ואת יכולה ללכת רק ק"מ וחצי בכל יום, והחופים בעולם גדולים… את לא תצילי את אוכלוסיית כוכבי הים ולא תשפיעי על החיים של אף אחד"

והילדה הקטנה הרימה כוכב-ים וזרקה אותו בכל כוחה 10 מטר לתוך הים ואמרה:"על החיים של כוכב-הים הזה השפעתי"

נאוויה

יש אנשים שהם גילוי אלוהי וזה משמח לי את הלב. היו לי גם גילויים על עצמי שיש לי רצון חזק, שיש בי המון אהבה, שאני אופטימית, שאני לוחמת. מצאתי מקום שהדמיון שלי בו הוא בריא, גיליתי שנשארתי נערה ובמקום להתבאס זה דווקא שימח אותי.

לשיר, אוהבת את הטוב שפורץ ממך, את הרגישות והיחס החם לכולם.

לימור

שיר, מהממת ומדהימה ומוכשרת. אישיות שניתן ללמוד ממנה המון. יש לציין שאת (שיר) יודעת עם המון קסם להנחות באופן יוצא מהכלל. תודה. 🙂

הבנות מהממות. הקשר החם שנוצר במהלך המפגשים בין הבנות, הפעילות פתחה את ליבי ופתחה עם ערוצים במוחי.

שבילים בחיים, תרגיל המילים הגזורות, שיח קבוצתי של המילים הגזורות, אבני דרך במסע חיי והכי הכי – מפגש עם הילדה שבי – יצאתי עם תובנות חדשות. אהבתי את תרגיל הכתיבה של הבוגרת, תרגיל -הנס, הכניסה לעורו של אחר, חווית המערה, דימוי גוף.

פתיחות זה תהליך מאוד חשוב. חברות, תובנות שהגעתי אליהן מכל מפגש.

בשיר של יהודית רביץ "שיר ללא שם" יש משפט שמאוד תפס אותי:"בנדודי חולפות עלי תמונות ונשמות ושמות שמות.

תודה על הכל שיר היקרה והאהובה, תודה על ההנחייה שנתת לנו מכל הלב עם המון כישרון רב שמעטים ניחנו בו. תודה על השיחות והכתיבה איתך. על ההפסקות הטעימות. לסיכום: תודה רבה על שאת מדהימה ונהדרת. אוהבת המון.

.

כיוון שנהננו מאוד, ניתן להוסיף לסדנא יותר מפגשים. מעבר לזה היה ממש כייף (הילדה שבי עונה לך)

רינת לגל, פרדס חנה

תודה לך שיר מקסימה! את נהדרת. יש לך כישרון ויכולת מופלאה לכוון את האנשים להעצים את הטוב שבהם.

המפגש בנושא אגדות ילדים היה מאוד מהנה והצלחתי לכתוב שם דברים מאוד יפים בסדנא הצלחתי לבטא את הצד היצירתי שבי ולפתח בחזרה את הכישורים שתמיד ידעתי שהיו לי אבל לא היו בשימוש זמן רב. המפגש בנו

במפגש אגדות ילדים היה מאוד מהנה והצלחתי ליצור דברים ממש יפים. גם המפגש עם מסע הגיבור עזר לי לבטא את עצמי. תהליך שעזר לי להביט פנימה לתוך האישיות שלי. למדתי איך להתרכז ולהכיר את עצמי מחדש. מצאתי כלי שבו אני אוכל להשתמש כדי לפתור דברים. המפגשים והפעילויות מאוד מפתיעות וזה מרתק.

את מדהימה, כל הכבוד. תודה שאיפשרת לי להשתתף בסדנה. מעריכה את היכולת שלך להכיל כל אחד ואחת מהמשתתפים בהמון סבלנות ובשלמות.

"אורלי אלעד" – אמנית רב תחומית, מנחת סדנאות היומן ויזואלי

"תודה לך שיר על הנחיה כל כך רגישה , אפשרת לאנשים להתחבר בקלות. שיר מנחה את הקבוצה ברגישות רבה. מאירה את האור אצל כל אחד מהמשתתפים. חוויה אמיתית , כזו שממשיכים להיות בה כמה ימים עד המפגש הבא".